Poradnik dla rodziców

Bezpieczeństwo

Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo uczestników kolonii i obozów, nad którym nieustannie czuwamy. Wszystkie kolonie i obozy Pol-Travel zgłaszane sa do Kuratorium Oświaty, posiadamy wpis w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych (www.turystyka.gov.pl, nr ewidencyjny 0912), oraz niezbędną gwarancję ubezpieczeniową (Gwarancja TU EUROPA SA nr GT 346/2018). Wszyscy uczestnicy naszych imprez są ubezpieczeni w Polsce i za granicą od następstw nieszczęśliwych wypadków (NW) oraz dodatkowo za granicą od kosztów leczenia (KL).

Doświadczenie

Jesteśmy organizatorem wypoczynku dla dzieci i młodzieży już od 20 lat. Doświadczenie, dbałość o szczegóły i bezpieczeństwo organizowanych przez nas wyjazdów powoduje, że co roku wybiera nas coraz więcej dzieci i młodzieży.

Kadra

Zatrudniamy sprawdzonych i wykwalifikowanych opiekunów, którzy współdecydują o jakości naszych kolonii i obozów. Najczęściej są to nauczyciele, wychowawcy świetlic, pracownicy domów kultury. Wszyscy posiadają wymagane uprawnienia, które są weryfikowane przez Kuratoria Oświaty podczas zgłaszania do nich naszych imprez. Osoby, które zatrudniamy wyróżniają się kompetencją, odpowiedzialnością, zaangażowaniem w wykonywaną pracę oraz są kreatywni i mają poczucie humoru.

Transport

Korzystamy wyłącznie z licencjonowanych, sprawdzonych i uznanych na rynku firm transportowych. Wszystkie nasze autokary posiadają aktualne badania techniczne a kierowcy to doświadczeni, zaufani i wieloletni pracownicy naszych partnerów handlowych. W zależności od programu i długości trasy autokary są prowadzone przez jednego lub dwóch kierowców.

Dokumenty uczestnika

Każdy uczestnik kolonii/obozu musi obowiązkowo dostarczyć do biura (poczta lub osobiście) wypełnioną kartę kwalifikacyjną najpóźniej na 14 dni przed rozpoczęciem turnusu. Kartę można również przesłać zeskanowaną mailem na adres: biuro@pol-travel.pl a oryginał bezwzględnie zabrać ze sobą na zbiórkę. Przy wyjazdach zagranicznych oraz przy pobytach na terenie Polski z wycieczkami zagranicznymi, każdy uczestnik powinien bezwzględnie posiadać ważny paszport lub dowód osobisty, które są jedynymi dokumentami uprawniającymi do przekroczenia granicy Polski. Przy przejazdach pociągiem uczestnik musi posiadać ważną legitymację szkolną z numerem PESEL.

Kontakt z dziećmi i opiekunami

W trakcie trwania kolonii/obozu Rodzice/ Opiekunowie prawni mają prawo do stałego kontaktu telefonicznego z kierownikiem oraz z wychowawcami uczestników i uczestniczek wypoczynku. Numer telefonu do kierownika kolonii/obozu oraz godziny kontaktu zostaną przedstawione w informacjach wyjazdowych na www.pol-travel.pl na 7 dni przed rozpoczęciem się wypoczynku oraz każdy z rodziców otrzyma je w formie pisemnej na miejscu zbiórki. Podczas trwania turnusu można się swobodnie kontaktować z kierownikiem lub kierowniczką kolonii, prosić o przekazanie telefonu wychowawcy lub wychowawczyni, jak również dziecku. Rodzice mają prawo do odwiedzin podczas kolonii/ obozu. Odwiedziny prosimy uzgadniać telefonicznie z kierownikiem lub wychowawcą w celu dopasowania wizyty do grafiku zajęć oraz posiłków.

Telefony komórkowe i sprzęt elektroniczny

Rekomendujemy, żeby nie dawać dzieciom wartościowych smartphonów, ani tabletów, które dzieci pełne emocji często gubią lub zostawiają na plaży. Uważamy, że urządzenia elektroniczne odwracają uwagę dzieci od życia kolonijno-obozowego na rzecz gier i mobilnych aplikacji, czego bardzo chcemy na koloniach i obozach uniknąć. Podkreślamy, że kadra wychowawcza, ani my jako organizator, nie ponosimy odpowiedzialności za sprzęt elektroniczny przywieziony przez dzieci na kolonie/obóz.

Zdrowie i bezpieczeństwo

Prosimy o dokładne wpisanie do karty zdrowia wszelkich dolegliwości, uczuleń, przyjmowanych lekarstw wraz z instrukcją dawkowania. Jeśli Państwa dziecko w trakcie kolonii/obozu musi zażywać jakiekolwiek leki prosimy o wyraźne ich opisanie, osobne spakowanie i przekazanie wychowawcy na zbiórce. Prosimy też pamiętać, że chore dziecko nie może jechać na kolonie lub obóz. W takich wypadkach prosimy o kontakt z biurem, w miarę możliwości postaramy się zmienić termin wyjazdu na późniejszy. Aby uniknąć ewentualnych konsekwencji finansowych związanych z niemożliwością wyjazdu dziecka na obóz z powodu choroby, proponujemy wykupienie (w trakcie zapisywania dziecka na obóz) dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji. Jeśli dziecko źle znosi jazdę autokarem prosimy o zaopatrzenie dziecka w lekarstwa przeciwko chorobie lokomocyjnej.

Zakwaterowanie

Wszystkie obiekty, w których kwaterowane są dzieci spełniają wymogi stawiane obiektom przeznaczonym dla wypoczynku dzieci i młodzieży. Kontrolowane sa przez Straż Pożarną, Stacje Sanitarno-Epidemiologiczną a pobyt w nich nadzorowany jest przez miejscowe Kuratorium Oświaty.

Kieszonkowe

Pierwszego dnia podczas spotkania organizacyjnego z kierownikiem i wychowawcą istnieje możliwość przekazania kieszonkowego do depozytu. Sugerujemy aby kieszonkowe było przygotowane w drobniejszych banknotach np. po 10 zł, 20 zł. Kieszonkowe dziecka najlepiej spakować do koperty. Koperta powinna być podpisana z podaniem kwoty jaka znajduje się w środku. Bardzo pomocne jest, gdy rodzic napisze na kopercie jaką kwotę dziennie wychowawca ma dziecku wypłacać. Podczas kolonii swoje kieszonkowe dzieci najczęściej wydają na słodycze, lody i napoje, a także na pamiątki i zabawki. Trudno jest nam podpowiedzieć, w jaką kwotę pieniążków wyposażyć dziecko podczas kolonii, gdyż to rodzic decyduje jaka kwota wystarczy i będzie „wychowawcza”.

Odbiór dzieci

Dziecko z autokaru lub obozu może odebrać wyłącznie opiekun prawny lub inna dorosła osoba do tego upoważniona. Jeśli nie mogą sami odebrać Państwo swojego dziecka osobiście, należy bezwzględnie przekazać pisemne upoważnienie kierownikowi wypoczynku lub pracownikowi naszego biura (wzór upoważnienia dostępny na www.pol-travel.pl).

Zabierz ze sobą

Niezależnie od charakteru wyjazdu każdy uczestnik powinien zabrać: nakrycie głowy (czapka, chustka), dwie pary butów (sandały, sportowe), mały plecak na wycieczki, krem z filtrem UV (minimum 12), środek odstraszający kleszcze i komary, 2 ręczniki (kąpielowy i plażowy), strój kąpielowy, klapki kąpielowe, czystą bieliznę i skarpetki na każdy dzień, bluzy lub polary, koszulki, kurtkę przeciwdeszczową/ nieprzemakalną, piżamę, dresy, spodnie długie oraz krótkie, przybory toaletowe (mydło, szampon, pasta i szczoteczka do zębów), kapcie lub tenisówki (do poruszania się w ośrodku), okulary przeciwsłoneczne, leki spakowane i podpisane dla wychowawcy, notes i długopis, kieszonkowe, dokumenty.

W zależności od charakteru obozu dodatkowo należy zabrać:

  • obozy taneczne: luźne ubrania, dresy, wygodne obuwie do tańca, bidony
  • obozy przygody, paintballowe itp. : stare ubrania na tzw. „zdarcie” (koszulki, dresy, bluzy), pełne buty, kurtka nieprzemakalna
  • obozy sportowe: strój sportowy na zajęcia sportowe, wygodne obuwie sportowe,
    bidony
  • obozy piłkarskie: buty piłkarskie na nawierzchnie sztuczna i korki na trawę, strój piłkarski, ochraniacze, bidony
  • obozy w górach: buty z twardą podeszwą, kurtka nieprzemakalna, bluza polarowa, czapka, latarka, kubki termiczne